سرامیک البرز- هوم لند ایران

سرامیک البرز

بیوگرافی

تاریخچه سرامیک البرز

شرکت سرامیک البرز یکی از معتبرترین مارک های تجاری طراحی لوکس در تولید کاشی و موزائیک های لعابدار برای محیط های داخلی و خارجی می باشد. شرکت در سال ۱۳۵۲ تاسیس و کارخانه آن در شهر صنعتی البرز قزوین، در ۱۳۰ کیلومتری تهران واقع شده است.

این شرکت سرامیک های لعابدار مات ، براق و ضد اسید خود را در ابعاد ۱۰*۱۰ ، ۱۵*۱۵ ، ۲۰*۲۰ ، ۲۵*۲۵ ، ۳۰*۳۰ ، ۴۵*۴۵ ، ۴۵*۱۵ ، ۱۲*۲۴ ، ۵۰*۲۰ ، ۴۳*۲۵ و ۶۰*۳۰ سانتیمتر تولید می نماید.

همچنین این شرکت انواع موزاییک های لعابدار مات ، براق ، ضداسید و غیر لغزنده خود را با اشکالی مربع شکل در اندازه های ۱٫۷*۱٫۷ ، ۲٫۵*۲٫۵ ، ۵*۵ ، ۷٫۵*۷٫۵ سانتیمتر ، اشکال مستطیل مانند در اندازه های ۵*۲٫۵ ، ۱۰*۵ ، ۲۰*۵ ، ۱۲*۶ ، ۲۴*۶ ، سانتیمتر و نیز یک شکل شش ضلعی را به قطر ۳ سانتیمتر در بیش از ۷۵ رنگ مختلف تولید می کند.

کاربری محصولات

محصولات سرامیک البرز با استفاده از تکنولوژی روز اروپا و مدرن ترین ماشین آلات مطابق با استاندارد های اروپایی تولید می گردند. بدنه پرسلانی ، مقاومت در برابر سایش ، یخ زدگی ، اسیدها و شوک های حرارتی برخی از مهمترین مزایای این محصولات می باشند.

محصولات این شرکت برای کلیه محیط های داخلی و خارجی مسکونی و تجاری از قبیل سرویس بهداشتی و آشپزخانه ، فضاهای ورزشی ، هتل ها ، استخرهای شنا و سونا و جکوزی ، آب نماها ، نماهای ساختمان ها ، مکان های شهری و غیره مناسب می باشند. در حال حاضر حجم زیادی از این تولیدات به اروپا ، آفریقا ، کشورهایCIS ، کشور های عربی ، نیوزلند ، استرالیا و کشورهای آمریکای جنوبی صادر می شوند. سرامیک البرز دامنه گسترده ای از دکوراسیون و چیدمان لوکس را پیشنهاد می کند که برای هر محیط زندگی ایده آل بوده و بیانگر سبکی منحصر بفرد است که سبک کلاسیک را با مفاهیم مدرن تعبیر نموده ، مد و طرح را در هم ادغام می نماید.

کالای لوکس

در راستای استراتژی شرکت سرامیک البرز و در جهت حضور فعال در بازار محصولات لوکس سرامیکی و تکمیل سبد محصولات و خلاء موجود در بازار ، محصولات برند چیتا در سایز های ۲٫۵*۲٫۵ و ۵*۵ و ۷٫۵*۷٫۵ و ۱۰*۱۰ طراحی و از اواخر سال ۹۳ فروش آزمایشی آن آغاز گردیده، مجموعه بسیار متنوع و خاص طرح های چیتا باعث گردیده تا به محض شروع فرایند گسترده تبلیغات محیطی و ارائه محصولات این برند در بازار از تیر ماه ۹۴ شاهد استقبال بسیار خوب ، معماران ، مهندسین ، فروشندگان کاشی و سرامیک و صاحبان سلیقه باشیم.

امید است با توسعه روز افزون طرح های ارائه شده ضمن تامین نظرات مصرف کنندگان ، گامی در راستای ارتقاء کیفی محصولات سرامیکی ویژه برداشته باشیم.

برند لوکس چیتا

صنعت سنتی کاشی ایرانی

معماران ایرانی کاشی را ابتدا در ترکیب با آجر در نماها بکار بردند و به مرور با دستیابی به فناوری کاشی معرق (تراش) کاشی خشتی (هفت رنگ) بر میزان استفاده از این ساختمایه افزودند. این فناوری، در دوران صفویه به اوج خود رسید و شکوهی از پیوند رنگ و نور را در سیمای بسیاری از بناها پدیدار نمود. در این عصر، رنگانگی، انعکاس و تصویرگری سطوح پوشیده شده با کاشی مفاهیمی تازه ای را بر فضای زندگی ایرانیان گسترش داد و شادی، معنویت و نور بر تارک سیمای شهر نقش بست.
کاشی همچنان ارزشمند و زیبا است، اما در ایران امروز، نفوذ معماری غیر بومی موجب شده که کاشی کاری به عنوان یک عنصر سنتی، نتواند پیوند مناسبی با معماری مدرن پیدا کند. استفاده از کاشی در بناهای معاصر، تنها به بناهای مذهبی و بناهایی که اصرار به تظاهر در سنتی بودن دارند، محدود شده است. و بدین ترتیب، این فناوری کهن، از حضور در فضاهای معماری و شهری باز مانده است. بر این اساس، شرکت سرامیک البرز به پشتوانه دانش فنی و خلاقیت های هنری خود، تلاشی تازه را جهت احیای این هنر اصیل در صنعت سرامیک آغاز نمود. تجارب ارزشمند این شرکت در تولید محصولات سرامیک موزائیکی با کیفیت بالا و صادرات آن به بسیاری از کشورهای اروپایی، آسیایی و آفریقایی، زمینه را برای تولید محصولی نوین در صنعت ساختمان فراهم ساخت.

به طور کلی محصولات سرامیک البرز به سه دسته اصلی تقسیم بندی می شوند:

دسته اول محصولات مینیاتوری یا همان موزاییک های سایز کوچک که  اصطلاحا به سرامیک های استخری شهره هستند و عمده مصرف آن ها نیز برای همین نوع فضاهاست. در عین حالی که استفاده از این نوع محصولات برای هرنوع فضایی ممکن بوده و مقاومت فوق العاده بالایی را به مصرف کننده می دهند. سرویس های بهداشتی ، آشپزخانه ، فضاهای دکوراتیو و سایر فضاهای داخلی و خارجی و حتی نما دیگر کاربردهای این سرامیک های می باشد.

دسته دوم سرامیک های سایز بزرگ تولید این شرکت می باشد که همانند سایر سرامیک ها کاربردهای مشخصی بسته به سایز و ویژگی خاص خود دارند که اغلب با خاک پرسلان تولید و عرضه شده اند.

دسته سوم محصولات این شرکت را می توان محصولات برند لوکس چیتا دانست که با توجه به ظاهر خاص و متفاوت بیشتر برای فضاهای دکوراتیو مورد استفاده قرار می گیرند. البته ناگفته نماند که بسیاری از مشتریان از این محصولات برای فضاهای استخر و سونا و حتی سایر فضاهای داخلی و خارجی استفاده کرده اند.

برند لوکس چیتا

سرامیک مینیاتوری البرز

سرامیک سایز بزرگ البرز