ضد اسید صنعتی - هوم لند ایران

کاشی ضد اسید صنعتی و نصب آن

کاشی ضد اسید صنعتی

کاشی ضد اسید محصولی است بدون لعاب با جذب آب متوسط کمتر یا مساوی  ۱٫۵% با بدنه  به رنگ باز که معمولا به صورت بدنه سفید یا  با استفاده از مواد افزودنی رنگی تولید می گردد. این محصولات به خاطر استحکام  بالا و مقاومت در برابر اسیدها (بجز  HFیا اسید فلوئوریدریک) مورد توجه می باشند. لازم به ذکر است که مقاومت شیمیایی این نوع محصول در برابر مواد قلیایی الزامی نیست. این تعریف بر اساس استاندارد ملی شماره ۳۰۵۱ موسسه استاندارد صنعتی ایران ارائه شده است.

ضد اسید صنعتی - هوم لند ایران

ویژگی های عمومی کاشی ضد اسید صنعتی

همانطور که از نام این محصول پیداست، اولین ویژگی این محصولات مقاومت در برابر اسیدهای صنعتی می باشد. این خاصیت موجب استفاده این محصول جهت کف و دیوار مراکز صنعتی و کارخانجات مرتبط با مواد اسیدی و حتی مواد غذایی شده است. شاخص دیگر این محصول مقاومت فوق العاده بالای مکانیکی و همینطور مقاومت بالا در برابر سایش می باشد. این ویژگی باعث ایجاد ظرفیت تحمل فشار بالا بر متر مربع این محصول شده است. همینطور مقاومت سایشی بالا آن را به یک محصول مناسب برای مکان های عمومی پر رفت و آمد نموده است. ویژگی بارز دیگر این دسته محصول جذب آب پایین و مقاومت بالا در برابر یخ زدگی می باشد. این شاخص موجب شده تا فرش کردن این سرامیک در فضاهای نیمه باز و باز نیز بلامانع شود و برای فضاهای صنعتی با اختلاف دمایی بالا نیز مورد استفاده قرار گیرد.

ضد اسید صنعتی - هوم لند ایران

کاربردهای کاشی ضد اسید صنعتی

مناسب جهت کاربرد در محیط هایی که در معرض اسیدها(به استثناء اسیدفلوئوریدریک HF ) قرار دارند.

مناسب جهت کاربرد در محیط هایی که در معرض بارهای سنگین دینامیکی قرار دارند مانند کف انبارهای صنعتی که لیفتراک های حامل بار بر روی آن تردد می نماید.

مناسب جهت کاربرد در محیط هایی که در معرض ترافیک سنگین عبور و مرور افراد قرار دارند. (مانند اماکن عمومی)

مناسب جهت کاربرد در محیط هایی که در معرض مواد دارای بوی آزاردهنده قرار دارند (مانند آشپز خانه های صنعتی و سرویس های بهداشتی عمومی) به واسطه جذب آب بسیار پایین بدنه کاشی ضد اسید صنعتی، نفوذ مواد بدبو به بدنه بسیار سخت بوده و مانع ایجاد بوی نامطبوع در محیط در اثر مرور زمان می گردد.

به منظور تأمین ایمنی کاربران با توجه به محل مصرف، کاشی های ضد اسید تولیدی این شرکت در دو نوع ساده (PLAIN) و آج دار (ANTI-SLIP) تولید می گردد که نوع آج دار آن جهت مصرف در محیط هایی که خاصیت ضد لغزندگی محصول مورد نظر است (مانند حاشیه استخر ها، آشپزخانه های صنعتی که در معرض چربی های قرار دارند و …) کاربرد بیشتری دارد.

ضد اسید صنعتی - هوم لند ایران

مناسب جهت کاربرد در حوضچه های اسید و مواد شیمیایی

مناسب جهت پوشش کف و دیواره سالن های صنعتی

مناسب جهت کاربرد در صنایع غذایی، کارخانه های تولید فرآورده های لبنی، کنسرو سازی، صنایع روغن کشی، صنایع فرآوری گوشت، کارخانه های نوشابه سازی، صنایع بسته بندی مواد غذایی و …

مناسب جهت کاربرد در صنایع دارویی

مناسب جهت کاربرد در اتاق های باطری

مناسب جهت پوشش دیوار، کف و سکوی آزمایشگاه های شیمی

مناسب جهت کاربرد در انبارهای مواد شیمیایی

مناسب جهت پوشش سطوح داخلی مخازن نگهداری مواد شیمیایی

ضد اسید صنعتی - هوم لند ایران

نکات مهم در نصب کاشی ضد اسید صنعتی

جهت کف محیط هائی که امکان لغزندگی و خطر زمین خوردن افراد وجود دارد حتما از نوع آج دار یا به عبارت دیگر ضد لغزش (ANTI-SLIP) محصولات استفاده نمائید.

در فضاهای صنعتی که امکان وجود عوامل کثیف کننده محیط بیش از حد معمول وجود دارد، استفاده از انواع دانه قرمز کاشی ضد اسید که دارای خاصیت چرک تاب بودن بیشتری نسبت به انواع ساده هستند توصیه می شود.

ضد اسید صنعتی - هوم لند ایران

نصب و بندکشی کاشی ضد اسید صنعتی

جهت بهره مندی از ویژگی های مثبت کاشی ضد اسید، رعایت نکات ذیل در نصب و بند کشی این محصول ضروری می باشد:

۱- استفاده از ملات ضد اسید مناسب (با توجه به شرایط محیط بهره برداری) جهت نصب و بندکشی (عدم استفاده از ملات ضد اسید باعث می شود به مرور زمان اسیدهای محیط صنعتی با ایجاد خورندگی در ملات های عادی، از بندکشی ها عبور کرده و به زیر کاشی ها نفوذ نموده و موجب عارضه لق شدن، شکستگی، آسیب دیدگی پوشش های انجام شده و یا ایجاد بوی نامطبوع در محیط گردد).

۲- رعایت بند ۳ تا ۵ میلیمتر و پرنمودن کامل بندها توسط ملات ضد اسید

٣- توجه به پرنمودن کامل سطح زیرین کاشی ها با ملات ضد اسید

ضد اسید صنعتی - هوم لند ایران