سرامیک طرح پارکت - هوم لند ایران

کفپوش پارکت یا سرامیک طرح پارکت؟!

امروزه با به وجود آمدن سلیقه ها و سبک های طراحی جدید در زمینه دکوراسیون داخلی، چیدمان منازل، دفاتر کار، واحد های تجاری و … تغییر پیدا کرده است. یکی از مهمترین مولفه ها در دکوراسیون داخلی انتخاب نوع و رنگ پوشش کف می باشد. در گذشته اغلب ایرانی ها از فرش هایی که تمام کف منزل را می پوشاند استفاده می کردند و نوع کفپوش اهمیت خاصی نداشت. اما با تغییر سبک طراحی ها و دکوراسیون، کم کم فرش های بزرگ جای خود را به کفپوش های شیک و به روز مانند سرامیک، سنگ، لمینت یا پارکت داد. علی رغم این تنوع محصول، مزایای سرامیک آن را به یکی از محبوب ترین کفپوش ها تبدیل کرده است.

سرامیک طرح پارکت - هوم لند ایران

انواع سرامیک

همانطور که اشاره شد سرامیک به یکی از محبوب ترین متریال های کف در سراسر دنیا تبدیل شد. سرامیک ها مزایای زیادی نسبت به سایر کفپوش ها دارند که در ادامه به آن می پردازیم. از لحاظ نوع لعاب، سرامیک ها به سه دسته ی مات، براق ( پولیش ) و نیمه مات تقسیم بندی می شوند که هر کدام در انواع و ابعاد مختلف با کاربری های مخصوص به خود تولید  عرضه می گردند. با وجود اینکه سرامیک های براق یا پولیش زیبایی و جلوه ی بیشتری دارند، لکه ها روی آن ها سریع تر نمایان می شوند و به چشم می آیند. اما سرامیک های مات هر کاربری بهتری از نظر میزان سر بودن دارند و هم نظافت فوق العاده راحت تری را می طلبند. البته از نظر زیبایی شناختی، انتخاب و گزینش لعاب براق یا مات کاملا سلیقه ای بوده و وابسته به نظر شخص خریدار می باشد. یکی از جدیدترین و جذاب ترین نوع سرامیک هایی که اغلب با لعاب مات و نیمه مات تولید و به بازار عرضه شده اند، سرامیک های طرح پارکت هستند.

سرامیک طرح پارکت - هوم لند ایران

سرامیک های طرح پارکت

سرامیک های طرح پارکت رفته رفته به یکی از محبوب ترین طرح های سرامیکی تبدیل شدند. این نوع از سرامیک برای کسانی طراحی و ساخته شده است که علاقه مند به طرح چوب و پارکت هستند اما جنس سرامیک را به پارکت ترجیح می دهند. با پیشرفت تکنولوژی تولید کاشی و سرامیک همینطور تکنولوژی های چاپ، تولید نمونه های فوق العاده طبیعی سرامیک های طرح چوب امکان پذیر شده است. تا جایی که بافت سطح چوب و برجستگی های نامنظم سطح آن، همینطور لمس فوق العاده خاص چوب و تکراری نبودن رگه ها و طرح چوب در قطعات مختلف به یکی از برترین ویژگی های این محصولات تبدیل شده است.  یکی از دلایل این انتخاب  و ترجیح دادن سرامیک، مقاومت بالای آن نسبت به پارکت می باشد. این مقاومت هم در برابر استفاده مکرر و سایش و هم در برابر رطوبت مدنظر می باشد. برای مثل اغلب برای مناطق مرطوب و ساحلی که انکان استفاده از پارکیت یا لمینت چوبی وجود ندارد، این نوع سرامیک ها به عنوان یک راه حل و بهترین گزینه می باشند.

سرامیک طرح پارکت - هوم لند ایران

مزایای استفاده از کفپوش های سرامیکی

در زیر برخی از مزایای استفاده از سرامیک های طرح پارکت به جای پارکت یا لمنیت به صورت موردی بیان شده است.

  • کف پوش های سرامیکی معمولا در هر رنچ قیمتی و هر سایزی قابل تهیه می باشند.
  • قیمت این محصولات سرامیکی به نسبت پارکت و لمینت فوق العاده پایین تر و عمر آن ها طولانی تر است.
  • مقاومت فوق العاده بالایی در برابر رطوبت دارند و قابل استفاده حتی در سرویس بهداشتی و حمام می باشند.
  • تنوع رنگ و طرح فوق العاده بالای دارند.
  • نظافت و نگهداری آن ها بسیار راحت و سریع است و استفاده از هر نوع شوینده ای امکان پذیر است.
  • نیاز به ترمیم و نگهداری های دوره ای هماندد واکس زدن و اصلاح قطعات ندارند.
  • هنگام راه رفتن روی آن هیچگونه صدایی از قبیل خم شدن چوب یا تق تق ندارند.