خرید توالت فرنگی - هوم لند ایران

نکات قابل توجه هنگام خرید توالت فرنگی

امروزه توالت های فرنگی در سایزها و طرحهای مختلف یکی از اقلام پر مصرف چینی بهداشتی، هستند. گرچه بنظر می رسد که استفاده از توالت فرنگی نه تنها متعلق به فرهنگ ایرانی نیست، بلکه به دلایل طبی هم استفاده از آن توسط اشخاص سالم منع شده است، ولی در دهه اخیر کمتر ساختمانی ساخته شده که در آن توالت فرنگی نصب نشده باشد.

البته برای برخی از افراد به علت ناتوانی های جسمی، از قبیل افراد سالمند که مشکلات حرکتی دارند، مبتلایان به بیماری درد مفاصل ، دیسک کمر و … استفاده از توالت فرنگی تجویز شده است. ولی افراد چاق نیز از مشتریان قطعی این محصول به شمار می آیند. گرچه آمار کلی خرید توالت فرنگی در ایران ، متعلق به مصرف کنندگانی است که بیشتر به جنبه تجملی آن توجه دارند، در حدی که امروزه در بسیاری از خانه های لوکس توالت های زمینی اصلاً نصب نمی شوند. بسیاری از این افراد فقط با توجه به زیبایی و مشخصات ظاهری محصول، اقدام به خرید می کنند. لذا توصیه می شود که هنگام خرید توالت فرنگی، علاوه بر موارد ظاهری از قبیل سایز، ارتفاع و زیبایی به نکات ذیل نیز توجه شود.

خرید توالت فرنگی - هوم لند ایران

سیفون توالت فرنگی

مهمترین بخش توالت فرنگی سیفون می باشد. در حالت عادی در فروشگاه ها کنترل کیفیت سیفون ها توسط مشتری امکان پذیر نیست. همچنین علیرغم اینکه در تمام کارخانجات داخلی و خارجی به طور معمول، بر روی تک تک توالت های فرنگی تست تخلیه انجام می شود، ولی گاهاً مشاهده شده که در استفاده طبیعی دچار مشکل هستند. در این گونه موارد حق طبیعی مصرف کننده اعلام موضوع به فروشنده می باشد و فروشنده نیز پس از اعزام نصاب ها جهت کنترل، و در صورت صحت اعتراض، موظف به تعویض محصول هستند.

عمدتاً سیفون های توالت فرنگی به دو شکل  S و P تولید می شوند، مدل S در مواردی که لوله فاضلاب در کف سرویس نصب شده باشد، استفاده می شود و مدل P برای سرویس هایی استفاده می شود که لوله فاضلاب آن در دیوار تعبیه شود که توالت فرنگی های دیواری (wallhung) از این دسته اند.

خرید توالت فرنگی - هوم لند ایران

طبعاً پروسه تخلیه سیفون، در مدلهای خروج به دیوار (P) به علت کوتاه تر بودن مسیر سیفون، به مراتب راحت تر از مدل (S) انجام می گیرد. در سالهای اخیر مهندسین و پیمانکاران به لوله کشی فاضلاب در دیوار جهت نصب توالت فرنگی وال هنگ تمایل بیشتری پیدا کرده اند، که توصیه فروشندگان و تولیدکنندگان نیز به همین منوال می باشد.

احتمال اینکه در کارخانجات بنا به شکل ظاهری، سیفون ها لعاب نخورده باقی بمانند زیاد است و قطعاً این معضل از دید خریدار نهایی مخفی باقی خواهد ماند. سیفون های لعاب لعاب نخورده، به علت زبری مجرا به مرور دچار جرم گرفتگی و تنگ شدن مجرا و در نهایت تخیله نامناسب می شوند. ناگفته نماند که زبری بدنه سیفون جای مناسبی برای رشد باکتریها بوده و به مرور موجب احساس بوی نامطبوع از توالت خواهد شد.

خرید توالت فرنگی - هوم لند ایران

مکانیزم توالت فرنگی

بعد از سیفون مهمترین گزینه ای که در تخلیه قطعی توالت فرنگی موثر است، مکانیزم داخل مخزن فرنگی ها می باشد، مکانیزم ها شامل دو بخش پمپ و فلوتر می باشند. شما می توانید در زمان خرید، در مورد کیفیت مکانیزم ها به فروشنده اعتماد و یا گارانتی آن را درخواست نمایید.

در راستای بدون صدا پر شدن مخزن توالت، در سالهای اخیر در ساخت فلوترها، مسیر ریزش آب به گونه ای طراحی شده که پر شدن مخزن از کف به بالا صورت پذیرد. پمپ های توالت فرنگی به صورت تک حالته و یا دو حالته ساخته می شوند، که پمپ های دوحالته می توانند در صورت لزوم با میزان خروج آب کمتری یا بیشتری تخلیه را انجام دهند.

خرید توالت فرنگی - هوم لند ایران

سیستم مکانیزم اغلب توالت فرنگی های خروج به دیوار یا همان وال هنگ در سالهای اخیر کمتر به صورت داخل مخزن رویت می شوند و اغلب به صورت فلاشتانکهای توکار و جدا از توالت فرنگی ارائه می شوند. با توجه به سهولت تخلیه در این گونه فرنگی ها، قسمتی از مسئولیت تخلیه از دوش مکانیزم ها حذف شده، لذا با خیال راحت می توان نسبت به تخلیه قطعی فلاشتانکهای توکار نیز مطمئن بود. اغلب توالت فرنگی هایی که بر روی فلاشتانک توکار نصب می شوند با زمین اتصالی ندارند و اصطلاحاً توالت فرنگی وال هنگ (Wallhung) نامیده می شوند.

مقدار آب مصرفی توالت فرنگی در هر تخلیه نیز از مواردی است که از فروشنده باید سوال شود و ترجیحاً مدلهای کم مصرف تر انتخاب شوند. این مقدار معمولا در مکانیزم های دو حالته ۶لیتر و ۳لیتر می باشد.

خرید توالت فرنگی - هوم لند ایران

درب دوبل توالت فرنگی

درب های دوبل توالت فرنگی در دو مدل ساده و آرام بند (Soft closing) ارائه می شوند. درب های دوبل آرام بند به منظور عدم ایجاد صدای افتادن درب روی توالت، در ساعات شب و همینطور جلوگیری از وارد آمدن ضربه ناگهانی و احتمال شکستگی آن ها تولید شده اند و با اندکی مابه التفاوت قیمتی نسبت به مدلهای ساده قابل تهیه هستند.

خرید توالت فرنگی - هوم لند ایران

نظافت توالت فرنگی

برخی از مصرف کنندگان عادت به استفاده از توالت فرنگی در حالت نشستن روی حقله درب دوبل و برخی ترجیح می دهند که روی قسمت چینی بنشینند. علی ایحال در هر دو صورت این دو مکان محل تماس با بدن افراد مختلف هستند و علاوه بر نظافت ظاهری به صورت دوره ای باید ضدعفونی نیز بشوند. لذا قابلیت نظافت و ضدعفونی کردن توالت فرنگی، از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد، به این لحاظ ظاهر توالت فرنگی باید به شکلی باشد که نظافت آن به سهولت صورت گرفته و ترجیحاً باید به شکلی باشد که کمترین فضای غیر قابل دسترسی را داشته باشد. برای دانستن نکات بیشتر راجع به روش های نظافت به مقاله ی “نگهداری و نظافت شیرآلات” مراجعه کنید.

خرید توالت فرنگی - هوم لند ایران

سیستم تخلیه توالت فرنگی

توالت های فرنگی با مدلهای مختلف تخلیه مثل تخلیه مستقیم، گردابی، یک شوت، دو شوت، سه شوت و …عرضه می شوند که همه آنها در نوع خود خوب هستند. در این گونه موارد می توان با فروشنده کالا مشورت نمود. برای مطالعه بیشتر راجع به این موضوع به مقاله “سیستم های تخلیه توالت فرنگی، معایب و مزایا” مراجعه فرمایید.

خرید توالت فرنگی - هوم لند ایران