سرامیک استخری - هوم لند ایران

سرامیک های استخری و نصب آنها

اصلی ترین ویژگی سرامیک های استخری

جذب آب سرامیک های مینیاتوری استخری صفر می باشد. به همین علت مقاومت فوق العاده بالایی در مقابل انواع تنش ها از خود نشان می دهند. مقاومت در برابر یخ زدگی ، مقاومت در برابر فشار بر واحد سطح ، مقاومت در برابر انواع مواد موجود در آب و استخر و … از مولفه های مختص سرامیک های استخری می باشد که کاشی و سرامیک های معمولی هیچ کدام از این ویژگی ها را به صورت یکجا ندارند. به شکل ساده برای تست میزان جذب آب سرامیک های استخری و سرامیک های معمولی می توان هر دو آن ها را به طرف پشت گذاشت و یک قاشق آب روی آن ها ریخت. بعد از چند دقیقه مشاهده می کنید که سرامیک معمولی آب را به خود جذب کرده و سرامیک استخری هنوز آب را جذب بیسکوییت خود ننموده است.

سرامیک استخری - هوم لند ایران

تفاوت سرامیک های استخری و معمولی

همین ویژگی موجب شده تا سرامیک های استخری فقط و فقط با ملات چسب و یا چسب پرسلان نصب گردند. استفاده از هر گونه مصالح و روش نصبی به غیر از این یا هر سرامیکی به جز سرامیک های استخری باعث خرد شدن، جدا شدن سرامیک ها یا هر نوع آسیب دیگری شده و خسارت های سنگینی را وارد خواهد آورد.

سرامیک استخری - هوم لند ایران

کاسه اصلی و محوطه استخر

البته باید توجه داشت که موارد ذکر شده فقط برای کاسه اصلی استخر یا جکوزی پیشنهاد شده است و برای محوطه ی اطراف استخر چه در فضاهای باز و چه فضاهای بسته الزامی به استفاده از این نوع سرامیک و این روش نصب نیست و سرامیک های سایز بزرگ تر و روش های نصب مختص به خودشان، می توانند جایگزین مناسب و ارزان قیمت تری برای این نوع فضاها باشند.

سرامیک استخری - هوم لند ایران

انواع موزاییک های مینیاتوری

موزاییک های مینیاتوری اساسا به دو دسته ی سرامیک های لعاب دار و موزاییک های شیشه ای تقسیم بندی می شوند. سرامیک های پرسلان لعابدار بین این دوسته برای نصب در استخر کاربردی تر و شایع تر بوده و در تمامی مولفه ها مقاومت بالاتری دارند. موزاییک های شیشه ای اغلب کاربرد های تزئینی و دکوراتیو برای فضاهای داخلی داشته و برای استخر اصلا پیشنهاد نمی گردد.

سرامیک استخری - هوم لند ایران

اجرا و نصب سرامیک های استخری

چسب های مورد استفاده برای نصب سرامیک های استخری از نوع پلیمری با پایه ی سیمانی می باشد که برای استفاده در استخر، سونا، جکوزی، سرویس بهداشتی و سایر فضاهای مرطوبت کاربرد دارند. این چسب ها با ترکیبات خاص خود به عنوان ملات آب بندی در استخر نیز مورد استفاده قرار می گیرند. این مواد به دلیل چسبندگی و استحکام بالا، حتی در استخر های بزرگ با عمق زیاد نیز می تواندد مورد استفاده قرار گیرند. ویژگی دیگر آنها روش نصب فوق العاده راحت و آسان است که هم برای سطوح افقی و هم عمودی مورد استفاده قرار می گیرد. پس از نصب کاشی های استخری می توان نسبت به بند کشی آن ها توسط پودر های مخصوص نانو اقدام کرد. این پودر ها در رنگ های مختلف متناسب با رنگ کاشی ها قابل انتخاب بوده و خاصیت انعطاف پذیری، ضد جرم و عایق بندی مجدد را خواهند داشت.

دیدگاه‌ها (2)

  1. majid

    ی دکتر میخوام ی طرح کاشی برای کف استخر بهم بده

  2. هوم لند

    سلام گروه طراحی ما میتونن براتون انجام بدن

دیدگاه ها بسته شده اند.