مزایا و معایب وال هنگ - هوم لند ایرا

مزایا و معایب توالت فرنگی های وال هنگ

امروزه سرویس بهداشتی های کوچک و دغدغه سازندگان برای بزرگ تر جلوه دادن آنها موجب شده که بسیاری از مهندسین طراح و سازندگان به سمت نصب توالت فرنگی های دیواری یا وال هنگ سوق دهد، این در حالی است که بسیاری از آپارتمان ها و واحد های تجاری با نصب توالت فرنگی های وال هنگ در سرویس های بهداشتی و حمام ها در رده ساختمان های مدرن و لوکس قرار گرفته اند.

حقیقت این است که توالت های وال هنگ به غیر از زیبایی و صرفه جویی در فضا، امکان نظافت راحت تری نسبت به توالت فرنگی های قدیمی دارند که این مزیت خریداران و مصرف کنندگان را به سمت خرید این محصول ترغیب می کند، همچنین به دلیل اینکه این محصول پایه ای روی زمین ندارد تا بخواهیم کناره های آن را با سختی زیاد بشوییم، در نتیجه آب بسیار کمتری در طول زمان برای نظافت سرویس بهداشتی صرف خواهد شد.

اما واقعیت این است که مزیت اصلی این توالت ها چیز دیگری است که از دید همگان مخفی است، موضوع حفظ محیط زیست و طبیعت دغدغه و نگرانی همه ی ماست و با استفاده از وال هنگ ها می توانیم کمی از این نگرانی کم کنیم، لوله ی تخلیه فاضلاب این توالت ها به دلیل تخلیه به سمت دیوار طبیعتا طول کوتاه تری نسبت به مدل های نصب شده روی زمین دارند و این موضوع موجب می شود تا کمترین فشار آب برای انجام عمل تخلیه کافی بوده و تخلیه قطعی سیفون ها را با کمترین آب ممکن میسر سازد، از سویی به علت عدم تماس وال هنگ ها با زمین در زمان شستشوی محیط سرویس نیز آب کمتری مصرف می شود.

توالت فرنگی های وال هنگ از استاندارد های سازمان محیط زیست آمریکا تبعیت کرده و مصرف آب به مراتب کمتری نسبت به توالت فرنگی های قدیمی دارند.

اگرچه انتقادات منصفانه ای نیز به این محصول جدید وارد است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

مزایا و معایب وال هنگ - هوم لند ایرا

اگرچه تاریخ استفاده از توالت های فرنگی به قرون گذشته بر می گردد، ولی توالت های وال هنگ در سال های اخیر از خانه های آمریکایی سر در آورده و رواج خود را شروع کرده اند، جای تعجب نیست که طی مدت زمان کوتاهی اروپایی ها به راحتی همین مسیر را اتخاذ کرده و دست به تولید و استفاده از توالت های فرنگی دیواری  زده اند.

تحقیقاتی که در بین مصرف کنندگان اروپایی و امریکایی صورت گرفته نشان می دهد که نظافت راحت تر و بهتر و همچنین سایز کوچک تر این توالت ها برای اغلب صاحب خانه های اروپایی مزیت قابل ملاحظه ای به حساب می آید، همچنین می توان گفت که یکی از اصلی ترین دلایل استفاده از این محصول در مکان های عمومی نظیر فرودگاه ها یا فروشگاه ها با حجم تردد و جمعیت بالا، نظافت راحت توالت فرنگی های وال هنگ می باشد. در نتیجه توالت فرنگی های کوچک وال هنگ با قابلیت نظافت راحت تر، برای آن دسته از افرادی که ترجیح می دهند وقت کمتری صرف نظافت کرده و فضای بیشتری برای منزل یا محل کار خود جا بگذارند اولویت بیشتری دارند.

در واقع علت کوچک تر بودن وال هنگ ها نسبت به توالت فرنگی های قدیمی معمولی، قرار گرفتن قسمت مخزن داخل دیوار می باشد که تفاوت اصلی آن بشمار می رود، پس جای تعجب نیست که اولویت اول صاحب خانه هایی که با محدودیت فضایی روبرو هستند همین وال هنگ ها باشد.

پاکیزگی و نظافت یک موضوع اساسی و قابل اهمیت مخصوصا در فضاهای سرویس بهداشتی و حمام است. این روزها برای اغلب مردم، نظافت سرویس و حمام کاری فرارتر و سخت تر از یک کار روزمره است و این دغدغه در همه ی خانه ها وجود دارد، توالت های وال هنگ به دلیل نداشتن پایه روی زمین، فضای خالی کافی در قسمت زیرین کاسه در اختیار شما قرار می دهد، با این وجود دیگر خبری از جرم گیری و کثیفی های کناره های پایه فرنگی نیست و شستشو به راحتی انجام خواهد شد.

مزایا و معایب وال هنگ - هوم لند ایرا

اما مسائلی وجود دارد که صاحب خانه ها را برای خرید این محصول دچار شک و دودلی می کند، اولین علت را می توان سختی ها و دردسر های نصب این توالت ها دانست، چرا که قسمت مخزن این توالت ها الزاما بایستی در داخل دیوار قرار گیرد، مخصوصا برای کسانی که می خواهند نسبت به تعویض توالت فرنگی قدیمی خود در محلی که در حال زندگی هستند اقدام کنند، این مشکل پررنگ تر و موجب دودلی خواهد بود. چرا که این دغدغه را برایشان ایجاد می کند که مجبور به نوسازی کل دیوار و تغییر مسیر لوله فاضلاب از کف به دیوار هستند، چه بسا عده ای مجبور به تغییر اساسی طراحی کل سرویس یا حمام شوند.

مزایا و معایب وال هنگ - هوم لند ایرا

نکته دیگری که خریداران را در زمان خرید دچار تردید می کند، موضوع تعمیرات مکانیزم داخل مخزن این توالت ها است، چون امکان دسترسی به مکانیزم وال هنگ ها به مراتب سخت تر از توالت فرنگی های قدیمی است، اگرچه اغلب ما برای تعمیر هر دو مدل به سرویسکار ماهر نیاز داریم.

آخرین موردی که برای خریداران توالت های وال هنگ ایجاد تردید می نماید، موضوع قیمت تمام شده آنهاست، طبعاً مجموع قیمت کاسه توالت وال هنگ به اضافه فلاشتانگی که باید در دیوار نصب شود، بیش از یک توالت فرنگی عادی است.

مزایا و معایب وال هنگ - هوم لند ایران

همه این اطلاعات و نظرات ذهن را سردرگم می کند. از این رو در ادامه همه مزایا و معایب را در کنار هم چیده تا به منطقی ترین نتیجه ممکن دست یابیم:

مزایا معایب
زیبایی و تصویر ذهنی مدرن از فضا قیمت بالاتر
تخلیه قطعی و سریع و کم صدا نصب تخصصی
امکان شستشو و نظافت سریع و راحت تعمیرات تخصصی
صرفه جویی در فضای مورد استفاده
صرفه جویی در مصرف آب

امروزه صاحبخانه ها مطمئنا قرار نیست با دلایلی همچون نظافت آسان و صرفه جویی در فضا راضی به استفاده از این محصول شوند. سرویس های بهداشتی و حمام ها فضاهای ارزشمندی هستند. همه ی ما هر روز زمان زیادی را در این فضاها می گذرانیم، از این رو به عنوان یک قانون کلی نیاز است تا یک حمام داشته باشید که ظاهر مثبت و جذابی داشته باشد تا بتواند احساسات مثبت را در شما تقویت کند. طراحی زیبا، تمرکز، احساس آرامش و طرز فکر شما را تقویت می کند.

پس تکلیف چیست؟

توالت فرنگی های وال هنگ گزینه های بسیار مناسبی خصوصا برای خانه های مدرن و نوساز هستند و طبعا شرایط نگهداری مخصوص خود را دارند، در عین حال که مزیت ها و ویژگی های قابل توجه فراوانی دارند، برای همگان یک انتخاب ارزان و اقتصادی به حساب نمی آیند.

با در نظر گرفتن همه ی مسائل مربوط به حفظ محیط زیست و زیبایی شناسی فضا و به روز بودن، در مقابل پرداخت هزینه ی بالا و وجود دشواری های نصب و بازسازی حمام یا سرویس بهداشتی، بر سر این دو راهی همیشه سختی انتخاب را به گردن شما می اندازد، ممکن است شما طرفدار یا مخالف نصب توالت فرنگی های وال هنگ باشید ولی یادمان باشد که این پدیده جدید برای ماندن در بازار آمده است!!!