بوک مچ - هوم لند ایران

سرامیک طرح بوک مچ ( Bookmatched ) چیست؟

در طول حدود ۴۰ سال فروشندگی کاشی و سرامیک ، همه روزه شاهد تغییراتی شگرف در طرح ها، سایزها و کیفیت کالاها در این صنعت بوده ایم. در سالهای اخیر نیز با توجه  انقلاب و تحول بزرگی که در طراحی ساختمان ها صورت گرفته است، نظاره گر تغییر شکل فضاها، حذف فضاهای قدیمی و حتی ایجاد فضاهای جدید در ساختمان ها بوده ایم و به تبع این تحول بزرگ، فضاهای جدید مصالح جدیدتری را نیز می طلبند. لذا هنگام جستجو و انتخاب کاشی و سرامیک مناسب برای فضاهای خود، نیاز است تا زمان بیشتری برای کنکاش مدل های به روز و ایده های جدیدتر در این زمینه صرف شود. یکی از گزینه هایی که این روزها به سرعت توجه مهندسین ، طراحان و صاحبخانه ها  را به خود جلب کرده است، سرامیک های بوک مچ (Book matched) می باشد.

 اکثر این محصولات هم برای دیوار و هم برای کف قابل استفاده بوده و واقعا جذاب و دوست داشتنی هستند!

بوک مچ - هوم لند ایران

بوک مچ ها دو یا چهار عدد سرامیک یا سنگ هستند که درعین تطابق طرح، از قسمت لبه اتصال با همدیگر قرینه اند. به شکلی که حس یک کتاب باز شده را به بیننده منتقل می نمایند.

در اسلب های سنگی این اتفاق زمانی رخ می دهد که برای مثال یک بلوک سنگ مرمر رگه دار را به صورت اسلب برش داد. سپس آن ها را به ترتیب و بنا به سفارش شماره گذاری کرده و به صورت یک در میان از رو و از پشت پولیش می کنند. به صورتی که انتهای اسلب اولی با ابتدای اسلب دوم منطبق شود. در نهایت تصویر قرینه ای از رگه ها و طرح های ایجاد می شود که همانند بال های باز شده ی یک پروانه قرینه ی یکدیگر هستند.

بوک مچ - هوم لند ایران

امروزه سرامیک هایی نیز با طراحی مشابه سنگ های اسلب تولید می شوند و روز به روز با طرحهای متنوع تر و با کیفیت تر به بازار ارائه می شوند. معمولاً کمتر کسی تفاوت این دسته از سرامیک ها را با سنگ واقعی تشخیص می دهد.

اما مزایای استفاده از سرامیک های بوک مچ به جای سنگ های طبیعی چیست؟

  • سرامیک ها قیمت های فوق العاده پایین تری نسبت به سنگ دارند.
  • سرامیک ها به نسبت سنگ های طبیعی کاربردی تر بوده و نگهداری راحت تری دارند.
  • در عین حال که نصب آن ها نیز فوق العاده آسان تر از سنگ طبیعی می باشد.
  • با توجه به سبک تر بودن سرامیک وزن تحمیل شده بر ساختمان نیز کاهش می یابد.
  • مصرف سرامیک گامی است در جهت حفظ طبیعت و منابع ملی
بوک مچ - هوم لند ایران

سرامیک های بوک مچ به علت هزینه های بالاتر تولید، به نسبت به سایر سرامیک ها قیمت های بالاتری دارند. ناگفته نماند که به هیچ عنوان نیازی به استفاده از این محصول برای کل فضا نیست. طرح های بوک مچ را می توان به صورت یک اثر هنری در قسمتی از فضا یا یک فضای خاص مانند دیوار شومینه یا یک دیوار شاخص آشپزخانه یا حتی قسمتی از کف ساختمان نصب کرد.

این کاشی ها ظاهری درجه یک ، بی نظیر ، ظریف و لوکس دارند. سطوح شفاف این محصولات بسیار شبیه و نزدیک به سنگ مرمر درجه یک می باشد، نگاه کردن آنها از فاصله دور حس سبک آبستره را منتقل می نمایند. این روزها اغلب مهندسین خلاق و منعطف در طراحی و هنر، علاقه خاصی به جستجو در طرحهای این گزینه را دارند تا به این وسیله بتوانند روح تازه ای به فضا بخشیده و ساختمان را به  بنایی فاخر مبدل سازند.

بوک مچ - هوم لند ایران

با توجه به تازه وارد بودن این محصول در صنعت کاشی و سرامیک، در حال حاضر تنوع بالایی از رنگ، الگو و سبک با طرح های قرینه در بازار موجود می باشد. محصول نهایی این کاشی واقعا خیره کننده و نفس گیر بوده و قطعاً تا سالیان سال همینطور خواهد ماند. بنابراین هزینه ای که برای این محصول پرداخت می شود، تا مدت بسیار زیادی حس لذت از ظاهر بی نظیر و ویژه ی آن را به ساکنین ساختمان ها القا خواهد کرد.

بوک مچ - هوم لند ایران

سرامیک های بوک مچ ، عمدتاً بر روی بدنه های پرسلان تولید شده و الگوی قرینه ، طراحی و ساختار آن ارزش زیادی به آن اضافه می کند. به انضمام اینکه استفاده از بدنه و لعاب مرغوب، این  سرامیک ها را سخت و ضد خش نموده است. بنابراین این محصول می تواند برای فضاهای پر رفت و آمد و ترافیکی مانند راه رو ها ، سالن های پذیرایی و … مورد استفاده قرار گیرد.

نظافت راحت این محصول نگرانی کسانی که بچه کوچک یا حیوان خانگی دارند برطرف کرده است. لازم نیست نگران باشید که آبمیوه و سس یا هرچیز دیگری روی آن نریزد، یک دستمال پارچه ای نم دار برای تمیز کردن آن کافی است.

سرامیک های بوک مچ در کنار لوازم و اثاثیه شما ترکیب بسیار زیبا و دوست داشتنی را ایجاد می کند. از دیگر مزایای این محصول، نمایش بزرگتر فضا می باشد، استفاده از این محصولات در سایز بزرگ باعث می شود تا فضای شما بزرگ تر و دلباز تر به نظر بیاید.

بوک مچ - هوم لند ایران

این سرامیک ها سازگار با انواع سبک های طراحی مدرن ، کلاسیک و معاصر می باشد و به همین دلیل مورد توجه بازه ی بسیار زیادی از صاحب خانه ها با سلیقه های مختلف قرار گرفته است. هر چه سعی کنید از طرح ها و رنگ های طبیعی تر و ساده تر انتخاب کنید طبیعتا مدت زمان بیشتری زیبایی آن را احساس خواهید کرد.

سرامیک های بوک مچ جدیدترین نسل سرامیک های سایز بزرگ در دنیا هستند و شما مثل همیشه می توانید جدیدترین ها را از ما بخواهید…